Przejdź do treści

Rozwiązania Yunex Traffic na targach Intertraffic w Amsterdamie

  • Yunex Traffic zaprezentuje inteligentną mobilność przyszłości na tegorocznej edycji targów Intertraffic
  • Temat przewodni – sterowanie ruchem poprzez ograniczenie emisji w miastach
  • Targi Intertraffic to jedno z największych spotkań branży rozwiązań dla dróg i miast w Europie, odbywające się w dniach 29.03-1.04.2022 w Amsterdamie

Na targach Intertraffic 2022 firma Yunex Traffic zaprezentuje najnowsze rozwiązania sprzętowe i programowe, które umożliwiają bezpieczną i przyjazną dla środowiska mobilność. Innowacyjne systemy, od zarządzania ruchem drogowym po zarządzanie tunelami i autostradami, dają operatorom ruchu drogowego odpowiednie narzędzia, dzięki którym miasta stają się przyjazne dla mieszkańców w dłuższej perspektywie.

20 procent światowych emisji przypisuje się mobilności. Jeśli przyjrzymy się naszym miastom, trudno się temu dziwić. Korki uliczne i zanieczyszczenie powietrza są częścią codziennego życia w miastach na całym świecie. Stawiamy czoła tym niewygodnym faktom i opracowujemy rozwiązania, które minimalizują zanieczyszczenia pochodzące z ruchu drogowego, zwiększają bezpieczeństwo, a tym samym zachowują jakość życia w naszych miastach dla przyszłych pokoleń

mówi Markus Schlitt, Dyrektor Generalny Yunex Traffic.

Pod hasłem „Connecting the Dots” Yunex Traffic zademonstruje najnowsze rozwiązania – sterowniki OBU2X i RSU2X oraz systemy aluminiowej sygnalizacji świetlnej „Alulight”. Spółka zaprezentuje także nową platforma Sitraffic Symphony, która toruje drogę dla nowej generacji ekologicznego zarządzania ruchem oraz Sitraffic Fusion – oparty na chmurze system do inteligentnego i adaptacyjnego sterowania ruchem.

Ponadto, Yunex Traffic zaprezentuje innowacje w zakresie zarządzania ruchem międzymiastowym. Cyfrowy lub oparty na smartfonie system poboru opłat Sitraffic Versatoll jest zapowiedzią nowej generacji rozwiązań w zakresie poboru opłat; modułowy system Sitraffic Varia i oparty na BIM system Digital Twin umożliwiają efektywne zarządzanie tunelami i autostradami. Rozwiązania Yunex Traffic zostaną zaprezentowane na stoisku 01.327.

W Polsce Yunex Traffic realizuje projekty z obszaru ITS w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz Tychach, na drogach ekspresowych i tunelach w całej Polsce oraz zarządzając infrastrukturą techniczną.